„Vyskúšajte si, aké je to byť pilotom lietadla!“

Za letu budete plniť funkciu pilota – žiaka a budete riešiť základné úlohy, aké sa vyskytujú počas základného výcviku žiaka – pilota o získanie licencie súkromného pilota lietadiel – PPL (A) ako aj pri výcviku uchádzačov – žiadateľov o výcvik na úroveň profesionálneho pilota.

Tohto kurzu sa zúčastňujete len Vy a náš inštruktor. V prípade výberu lietadla C-172 si môžete zobrať na palubu aj svojich známych. S týmto skúseným inštruktorom prežijete všetko, čo patrí k výcviku pilota, zoznámite sa s riadením lietadla Cessna 150 / 152 / 172 a vyskúšate si skutočný let v reálnych podmienkach, aký absolvujú profesionálni poloti. Vyskúšate si, či máte talent a schopnosti na riadenie lietadla a či dokážete riešiť aj núdzové situácie.

Priebeh kurzu:

1. Predletová príprava a briefing

Počas tejto prípravy Vám inštruktor vysvetlí pojmy o aerodynamike lietadla, základoch letu a ovládania lietadla, pochopíte pohyb lietadla v priestore letiska a úkony súvisiace s ním.

2. Lietanie

Po nahodení motora a oznámenia službe riadenia letovej prevádzky na letisku odrolujeme na dráhu. Povinné úkony, kontrola prístrojov, stav lietadla, situácia na vzlet, plný výkon motora, akcelerácia a odlepenie sa od zeme…a ostatné je všetko na Vašej šikovnosti.

Po štarte a nastúpani do bezpečnej výšky sa začne úloha č. l/1 – Zoznamovací let a l/2 Účinky kormidiel a riadenia lietadla, Vy budete mať na starosti riadenie lietadla ako aj orientáciu v priestore. Samozrejme nemusíte sa obávať, že budete na všetko sami zo začiatku všetky úkony budete plniť podľa pokynov svojho inštrukrora, neskôr zistíte, aké je to jednoduché.

V druhej časti je možné navodiť scenár núdzových situácií, ktoré sa počas výcviku pilotov neustále precvičujú a je možné tak simulovať vysadenie – stratu výkonu motora s následným bezpečnostným pristátím na letisku alebo do aktuálneho terénu ako aj neštandardné polohy a správanie sa lietadla pri nich a ich riešenie.

3. Poletový rozbor

Inštruktor Vás oboznámi s Vašimi chybami počas letu, zhodnotí Vašu činnosť počas letu, prípadne Vám zodpovie Vaše otázky. Po absolvovaní tohto kurzu máte tak možnosť posúdiť či Vás lietanie osloví a rozhodnete sa pokračovať vo výcviku v našej leteckej škole alebo budete mať i tak nezabudnuteľné zážitky z tejto aktivity.

4. Cena:

LIETADLO CESTUJÚCI CENA
C-150 / 152 1 osoba 15min. – 65 € / 30min. – 110 € / 60min. – 200 €
C-172 3 osoby 15min. – 95 € / 30min. – 170 € / 60min. – 320 €

Tento zážitok je možné objednávať počas celého roka, jeho závislosť je limitovaná len extémne zlým počasím, no nie však neskôr ako 24 hod. Pred termínom konania z dôvodu plánovania využitia lietadiel. Po dohode s organizátorom je možné vystaviť aj DARČEKOVÝ POUKAZ na meno obdarovaného a prekvapiť tak originálnym darčekom Vašich blízkych.

Ceny sú uvedené s DPH.

Kontakty a objednávanie:

Priamo v informačnej kancelárii na letisku alebo na: 

info@fenixair.sk | +421 911 391 884